Kontakta oss på Kultur & Utbildning

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på stab och ledning:

E-post: kultur.utbildning@regionsormland.se
Telefon: 0155-24 50 00 
Besöksadress: Tolagsgatan 8, Nyköping
Postadress: Box 314, 611 26 Nyköping

Kultur & utbildningschef

Mikael Palo
0155-24 57 84
mikael.palo@regionsormland.se

Stabs & planeringschef

Mikael Törmä
0721-45 81 90
mikael.torma@regionsormland.se

Controllers

Malin Johansson
0721-41 48 06
Malin.Johansson@regionsormland.se

Peter Hellmark
0721-41 25 23
Peter.Hellmark@regionsormland.se

Registrator

Agneta Sollfors
0155-24 72 77
Agneta.Sollfors@regionsormland.se

Chefssekreterare/ Administrativ assistent

Emma Brundin
0738-66 08 29
Emma.Brundin@regionsormland.se

Kultursamordnare

Ulla Allmér
0767-24 56 60
Ulla.Allmer@regionsormland.se

Verksamhetsutvecklare

Hanna Larsson
0705-38 31 98
Hanna.L.Larsson@regionsormland.se

Kulturstrateg

Elin Selig
0721-45 34 97
Elin.Selig@regionsormland.se

Kulturutvecklare

Marie Anstadius
0721-45 43 52
Marie.Anstadius@regionsormland.se

Tamara Dwidar Valiente
0765-13 78 34
Tamara.Valiente@regionsormland.se

Har du frågor om konst och utsmyckningen av regionens lokaler? 

Då vänder du dig till Kontaktcenter på 016 - 10 32 00 eller Kontaktcenter@regionsormland.se, så hjälper de dig.

Uppdaterat: 10 juni 2024
VE6C